Filmy a mp3 ke stažení zdarma

Úvodní stránka > Torrent, download > BitTorrent

BitTorrent

BitTorrent je peer-to-peer (P2P) nástroj pro distribuci souborů. Jeho autorem je Bram Cohen a uveden byl na CodeCon 2002. Referenční implementace je napsaná v Pythonu a uvolněna pod licencí BitTorrent Open Source License (upravená verze Jabber Open Source License). Název BitTorrent slouží jako název pro distribuční protokol, originální klientskou aplikaci a typ souboru .torrent.

Při distribuci pomocí BitTorrentu jsou soubory (může jich být víc) rozděleny klientem na menší bloky (jejich velikost resp. počet se lze nastavit, obvykle mají okolo 250kB). Každý leech může požádat kteréhokoliv peera o jemu chybějící blok, a zároveň poskytuje ostatním svoje již kompletně stáhnuté bloky. Často klient může upředňostňovat méně se vyskytující bloky, nebo i bloky na začátcích souborů.

Při obvyklé (client-server) distribuci souborů klienti stahují data jen ze serveru, který tak musí být výkonný a potřebuje velice rychlou linku. Protokol BitTorrent ale zajišťuje, že si klienti mohou vyměňovat data i mezi sebou, čímž ulehčují seedům. Stahování přes BitTorrent je tím rychlejší, čím více je seedů. Cohen říká, že pro velmi populární soubory (Obecně se říká, že BT má smysl, pokud v konkrétním torrentu je 10 MB a více, nebo jde o velmi aktuální a populární soubor = pokud jde např. o učebnici o 300 kB, která má vysokou kvalitu a tedy stahovanost a to přiláká další lidi, pak může tento torrent žít velmi dlouho, další aspekt je, že u malé soubory se rychle šíří a tvoří velké větve, tj. seedeři mají velké ratio a soubor rozšíří velmi rychle mezi mnoho klientů.) může BitTorrent obsloužit tisíckrát více downloadů než HTTP. Umožněno je tak stahování i objemných dat, můžete tak stáhnout i filmy. Srovnání klasické client-server distribuce a distribuce s užitím BitTorrentu nejlépe ilustruje tento obrázek.

Pojmy BitTorrent

torrent
Je buď soubor .torrent, tedy soubor metadat o downloadu, nebo všechny soubory, které jsou jím popisovány. soubor .torrent
Obsahuje metadata o distribuovaných souborech. Obsahuje jména souborů, jejich velikosti a kontrolní součet (vizte Hašovací funkce) jednotlivých bloků torrentu. Také obsahuje adresu trackeru (většinou php skript).

seed
Peer, který má kompletní kopii torrentu a stále nabízí upload. Čím více seedů je ve swarmu, tím větší bývá rychlost downloadu a také se zvyšuje šance na stažení kompletního souboru.

peer
Instance BitTorrent klienta běžícího na počítači. Obvykle je peerem nazýván ten, kdo nemá kompletně stažený torrent. Nezapoměňte, že seedováním udržujete BitTorrent v chodu, vy a jedině vy! leech

 • Je peer, který nemá kompletně stažený torrent. Když je download kompletní, leech se stává seedem
 • Termín leech bývá také používán pro neslušného peera, který má velmi malý poměr uploadu/downloadu, nebo který opustí swarm hned po tom, co se stane seedem. Leeches obvykle spotřebovávají největší přenosové pásmo swarmu.

swarm
Všichni peers sdílící torrent jsou nazýváni swarm. Šest leeches + jeden seed je swarm (svazek) sedmi.

tracker
Je služba, která zprostředkovává a režíruje spojení mezi klienty (přechovává seznamy IP adres peerů), ale data přes něj netečeou, ani nemá žádnou kopii torrentu. (Při sdílení musíte nastavit adresu jejího rozhraní pro nabízení torrentů tj nejčastěji ?adresa/announce.php? a následně nahrát .torrent na tracker – to většinou vyžaduje registraci a přihlášení pod vaším jménem)

UD Ratio
poměr mezi Uploadem:Downloadem, obecně platí, že kdo nemá ratio 1,5 a odpojí se od trackeru, je velmi neslušný, úplné minimum je ratio=1, kdo má pod 1 často riskuje ban (vyhození) z trackeru. (To se netýká případu, kdy o Torrent není zájem, např. 5 dní) Ideální je seedovat, dokud je o soubor zájem. Zde je nutno si uvědomit, že na tom závisí životnost torrentu, to je podstata celého sdílení na BT. Síti byste měli vrátit to, co si od ní vezmete (tj. Ratio=1) a nebo ještě lépe více (tj. Ratio=1+). Další aspekt je sdílení dat, která jste nestáhli z BT, tím podporujete síť BT jako takovou (BT nemá žádnou centrálu a nelze ji definitivně odpojit/zastavit).To vše záleží na interních pravidlech jednotlivých trackerů. reseed

Pokud má jeden nebo více leechů ?roztažený? nějaký torrent a není již k dispozici celý tj. několik leechů má několik různých částí, ze kterých ale nelze sestavit kompletní soubor, nebo torrent (první znak umírajícího torrentu, to se nestane, pokud každý má ratio alespoň 1), mohou se pokusit poprosit někoho, kdo ho má celý aby začal znovu seedovat a torrent opět oživil tj. požádat o Reseed.

Klientské aplikace BitTorrentu

 • BitTorrent (domovské stránky) – BitTorrent klient autora komunikačních protokolů BitTorrent. Jeho uživatelské rozhraní je jednoduché. Klient je napsán v Pythonu, a lze jej provozovat na řadě platforem včetně Windows, Linux a MacOSX.
 • Azureus (domovské stránky) – Funkčně vyspělý multiplatformní opensource BitTorrent klient. Je napsán v Javě, takže funguje na většině současných operačních systémů. Ihned po instalaci je uživatelské rozhraní v češtině (ovšem některé nové funkce již přeloženy nejsou).
 • Torrent (čti: „mikro-torent“) (většinou se však setkáváme se snáze napsatelným i když chybným označením „uTorrent“) (domovské stránky české lokalizace, domovské stránky) je mimořádně šetrný a nenáročný na systémové zdroje. Jeho celková velikost se pohybuje kolem 150 KiB (ke zmenšení je navíc ještě použita kompresní metoda PECompact2). Uživatelské rozhraní je velmi podobné výše zmíněnému Azureu. Napsaný v C++. Dostupný je prozatím pouze pro operační systémy Microsoft Windows.
 • BitComet (domovské stránky) – další BitTorrent nenáročný na systémové zdroje. Napsaný v C++. Dostupný pouze pro operační systémy Microsoft Windows.
 • TorrenTopia (domovské stránky) – Zajímavý klient pro torrent soubory. Jako jeden z mála umožňuje změnu vzhledu. Bohužel v základní instalaci není v češtině, je nutno se podívat na internet, kde je k nalezení neoficiální čeština. Výhodou je možnost vyhledávání torrentů pomocí vestavěného vyhledávače, který hledá přes Google, portály TorrentSpy, The Pirate Bay, Mininova a Supernova. Minusem programu je, že neobsahuje pokročilé funkce, jako třeba blokování IP adres. TorrentTopia je klient určený spíše pro méně náročné uživatele. Pokročilejší uživatelé se musí poohlédnout po něčem jiném.
 • ABC – Yet Another BT client (ABC = ABC BitTorrent client = rekurzivní zkratka) Rychlý spolehlivý, méně funkcí, jednodušší alternativa k Torrentu. domovská stránka ABC
 • Tribler (domovské stránky) – Tento klient je odvozený od ABC klienta, ale nabízí společenské sdílení. Nemusíte torrenty vyhledávat, vyberete je ze seznamu ostatních uživatelů. Pokud stahujete stejné torrenty jako jiný uživatel, v seznamu uvidíte jako první torrenty uživatele se stejnými zájmy (řazení podle doporučení = shoda zájmů).
 • RTorrent (domovské stránky – Konzolový klient pro unixové systémy napsaný v C++.
 • BitLord (domovské stránky) – další pokročilý BitTorrent klient pro Windows.
 • KTorrent (domovské stránky) – BitTorrent klient pro Linuxové prostředí KDE.

Originální článek najdete na adrese http://cs.wikipedia.org/wiki/Torrent

admin | 23. 1. 2007 Út 16.31 | Torrent, download | 6433 x

Související:české české filmy .torrent 300 ale asa asi asi asi ass atf atf program atf program auto avi avi film avi filmy azureus bit torent bit torent bitcomet bitlord bittorrent cent class act codec cohen české české filmy down low down low download duch duch film duch film duj duj film film duch film maj film pro film sedm film torrent film duch film sedm FILMY filmy filmy avi filmy češtině filmy avi google ice ace igi pop jaký jaký sem jejich očí její případ jen filmy jména kapr klasické tance klasické tance klasické tance letní den lidi lidi jsou lidi lidi okolo liza lord lord war lord war lost low maj maj film maj film microsoft mikro torent mininova ne, stále říká ne, stále říká nek není nutno není nutno() není nutno není nutno není nutno není nutno() neo oko bere oko bere opera mini opera pot perno prave ted prave ted program program stažení prozatím první maj rychle síť sedm síť stáhnout filmy stáhnout filmy avi stažení stáhnout stáhnout filmy stáhnout filmy avi stáhnout filmy avi let stahuj stahuj film stahuj filmy stahuj film stahuj filmy stďż˝hnout filmy avi sto supernova tak tata ten největší tím tisíckrát tisíckrát torent torr torren torrent torrent program umíra utorrent všechny vám vesta windows zatím spíš zkrat ženy

Neuvěřitelný Hulk Temný rytíř Hellboy 2: Zlatá armáda
 1. alba dalibor janda (707)
 2. alba tři sestry (393)
 3. aleš brichta mp3 (392)
 4. argema (551)
 5. camp rock (562)
 6. cesta pravěku (314)
 7. country mp3 (511)
 8. dalibor janda (308)
 9. daniel landa (470)
 10. disco mp3 stazeni zdarma (475)
 11. divokej bill dávno mp3 (327)
 12. doba ledová (732)
 13. duch (325)
 14. film duch (436)
 15. film proč (319)
 16. filmová hudba (840)
 17. hana zagorová (471)
 18. hana zagorová mp3 (448)
 19. harlej (601)
 20. harlej pověste vejš (343)
 21. harlej svařák (369)
 22. hej hou hej hou (341)
 23. hity 80. let (507)
 24. hity 80. let() (736)
 25. horkýže slíže mp3 zdarma (305)
 26. jiří korn (453)
 27. karel gott (428)
 28. karel gott muzika mp3 (359)
 29. komedie (326)
 30. krucipusk (348)
 31. kvaska (326)
 32. kvaska muzikál touha (419)
 33. kytice (393)
 34. lady gaga (307)
 35. lets dance (384)
 36. lets dance soundtrack (257)
 37. lucie bílá (324)
 38. lucie bílá mp3 (347)
 39. lucie vondráčková (601)
 40. madagaskar (619)
 41. marpo (262)
 42. michal david (430)
 43. michal david mp3 (417)
 44. miroslav donutil (452)
 45. muj čas (357)
 46. nový měsíc (503)
 47. pat mat (651)
 48. pat mat mp3 (271)
 49. pavel novák (610)
 50. petr novák (785)
 51. pohádky (552)
 52. polednice báseň (307)
 53. polednice kytice film (292)
 54. polyfoni melodie (375)
 55. pražský výběr mp3 zdarma (435)
 56. prdele, zase zvoní mobil... rákosníček (476)
 57. písničky (323)
 58. sam doma (418)
 59. samotáři (347)
 60. saw (407)
 61. sci-fi filmy (477)
 62. sex (293)
 63. shrek (496)
 64. sleduj filmy zdarma (506)
 65. slunce seno jahody (630)
 66. stahovat hudbu (550)
 67. stahovat mp3 zdarma (257)
 68. stahuj filmy torrent zdarma (1850)
 69. stahuj filmy zdarma (992)
 70. stahuj filmy zdarma avi (1349)
 71. stahuj filmy zdarma přes ulož (1752)
 72. stahuj hry torrent zdarma (334)
 73. stahuj hry zdarma (375)
 74. stahuj hudbu mp3 (713)
 75. stahuj hudbu zdarma (917)
 76. stahuj zdarma film avi (1284)
 77. stahuj zdarma hry (354)
 78. stahuj zdarma hudbu (568)
 79. stáhnout filmy (428)
 80. stáhnout filmy avi (412)
 81. titanic (463)
 82. tři sestry (289)
 83. verona (277)
 84. vladimír mišík (334)
 85. vodník kytice film (283)
 86. vyzváněcí melodie (563)
 87. vánoční písně (543)
 88. www.stahuj.cz (675)
 89. zdarma melodie mobil (605)
 90. zdarma miroslav donutil (441)
 91. zvuk hodin (453)
 92. zvuky mobil (584)
 93. zvuky mobil zdarma (292)
 94. zvuky mobilu zdarma (3780)
 95. zvuky mobilu zdarma() (357)
 96. zvířata (595)
 97. čechomor (378)
 98. čechomor mp3 zdarma (403)
 99. české pohádky mp3 (737)
 100. čtené pohádky poslech (456)